Dachówka betonowa

10 lat technologii CISAR w Polsce

W 2004 roku w zakładzie w Płońsku z linii produkcyjnej zeszła pierwsza betonowa dachówka CISAR. Od tamtej pory trójwarstwowa technologia jest synonimem wytrzymałości, jakości i estetyki.

Produkowane w technologii CISAR dachówki składają się z trzech warstw. Pierwsza z nich – nośna – jest podstawą, dzięki której dachówka zachowuje wyjątkową żywotność. Kolor dachówki utrwala barwiony w masie beton, a do jej produkcji stosuje się tylko naturalne składniki: wysokiej jakości cement portlandzki, piasek kwarcowy, wodę oraz barwniki na bazie tlenków żelaza. Druga drobnoziarnista warstwa wygładzająca nie tylko sprawia, że dachówki CISAR są odporne na zabrudzenia, ale dodatkowo hamuje wchłanianie wody, przez co zwiększa mrozoodporność produktu. Ostatnia warstwa uszlachetniająca odpowiada za wyjątkową estetykę i połysk dachówek CISAR – to dzięki niej przypominają one wyglądem swoje ceramiczne siostry. Ponadto warstwa uszlachetniająca zabezpiecza dachówkę przed niekorzystnym wpływem promieni UV zapewniając głęboki, trwały kolor.

– Technologia CISAR była prawdziwą rewolucją na rynku dachówek. Ich cena jest rzeczywiście niższa w porównaniu do produktów ceramicznych, jednak jest to wynikiem procesu produkcji. Porównując dachówki betonowe z ceramicznymi należy zauważyć, że mają one zbliżone właściwości, a czasami dachówki betonowe wypadają nawet lepiej, choćby pod względem akustyki, skuteczniej tłumiąc hałasy z zewnątrz – tłumaczy Przemysław Spych, Doradca Techniczny Monier BRAAS. – Po wprowadzeniu w 2005 roku technologii CISAR trudno niewprawnym okiem odróżnić, czy jest to dachówka betonowa czy ceramiczna – dodaje i jako przykład przytacza betonową czarną Romańską.

4.9/5 - (9 votes)

Data publikacji: 14 sierpnia, 2015

Autor:

4.9/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Klara
    poniedziałek, 11 listopada, 2019

    Na pewno taka dachówka zyska wielu zwolenników. Duże znaczenie ma fakt, że jest produkowana z naturalnych składników. Ważna jest także jej wyjątkowa wytrzymałość.

Podobne artykuły