Izolacje dachowe

Prawdziwa izolacja nakrokwiowa bez mostków termicznych dzięki RECTICEL Izolacje

Budowa domu to ogromne wyzwanie. W przypadku domu energooszczędnego wydaje się być ono jeszcze większe. Istnieje teoria mówiąca, że energooszczędne rozwiązania są poza zasięgiem naszych możliwości finansowych, lecz osiągnięcie odpowiednich parametrów ważnych w budownictwie energooszczędnym lub pasywnym czyli dobrych współczynników izolacyjności, szczelności i dobrej wentylacji do zaledwie 10–15% droższy wydatek w porównaniu z budownictwem tradycyjnym.


Założyć można więc, że tego typu wartość dodana zamortyzuje nam się już w okresie od 3 do 5 lat (przy założeniu okresu amortyzacji budynku na 30–40 lat). Za energooszczędność budynku w największym stopniu odpowiada sposób w jaki został on zaizolowany. Do osiągnięcia odpowiednich współczynników użyty może zostać zarówno styropian, jak i wełna. Jednak osiągnięcie standardów wymaganych przy budynkach energooszczędnych lub pasywnych, możliwe jest prawie tylko dzięki użyciu termoizolacji z płyt PIR, które uznawane są za najlepsze i najszczelniejsze izolatory na nowoczesnym rynku budowlanym.

RECTICEL Izolacje jest jednym z wiodących producentów płyt termoizolacyjnych z piany PUR i PIR. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu RECTICEL proponuje materiały dedykowane dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego stosowane na dachach, tarasach, ścianach i posadzkach.

Energooszczędny dach RECTICEL – POWERROOF. Prawdziwa izolacja nakrokwiowa bez mostków termicznych

  • Łatwość uzyskania niskiego współczynnika U dzięki wyeliminowaniu mostków termicznych (pióro/wpust po obwodzie płyty);
  • Możliwość pozostawienia widocznej konstrukcji dachu, dzięki czemu architekt może wdrożyć swoją wizję wnętrza budynku używając konstrukcji jako elementu dekoracyjnego;
  • Łatwe osiągnięcie szczelności dachu (zabezpiecza przed przewiewami odpowiedzialnymi za straty energii);
  • Komfort użytkowania poddasza zarówno zimą, jak i latem;
  • Łatwość montażu na etapie budowy dachu;
  • Ochrona konstrukcji dachu przed zmianami temperatury i wilgotności;
  • 12 cm izolacji nakrokwiowej Poweroof osiąga wymagany parametr U = 0,18.
Izolacja cieplna podłogi z wykorzystaniem płyt RRECTICEL Izolacje

Izolacja cieplna podłogi z wykorzystaniem płyt Recticel.

Energooszczędna posadzka Recticel – Eurofloor 300 jedyna izolacja z płyt PIR wytrzymująca 300 kPa

  • Dzięki bardzo niskiemu współczynnikowi lambda już 80 mm Eurofloor 300 zapewnia komfort użytkowania budynku (U = 0,30);
  • Specjalna okładzina odporna na substancje alkaliczne pozwala na bezpośredni jej kontakt z betonem;
  • Siatka umieszczona na okładzinie pozwala na łatwe rozmieszczenie na płycie Eurofloor 300 instalacji ogrzewania podłogowego bez potrzeby stosowania dodatkowych folii;
  • Bardzo wysoka odporność na nacisk 300 kPa płyty Eurofloor 300 gwarantuje długotrwałą bezawaryjną eksploatację posadzki, której ewentualny remont wiązałby się z wysokimi kosztami.

Energooszczędna ściana trójwarstwowa dla wymagających RECTICEL – EurowallXentro

Przyjęte w naszym kraju standardy stosowania tzw. „oddychających” materiałów termoizolacyjnych używanych w ścianach trójwarstwowych są niestety wynikiem wiary w legendy.
Badania naukowe i wyliczenia dowodzą, że ściana odpowiada w zaledwie 2% za tzw. „oddychanie budynku”. Tak więc materiał „oddychający” nie ma dla tego procesu w skali całego budynku większego znaczenia. Decydując się jednak na rozwiązanie energooszczędne powinniśmy zdać sobie sprawę z potrzeby kontrolowania procesu tzw. „oddychania” poprzez zastosowanie odpowiedniego rodzaju wentylacji.
Ściany natomiast powinny być szczelne. W oparciu o niniejsze założenie RECTICEL wprowadził na rynek płytę PIR o nazwie EurowallXentro.

  • EurowallXentro to dzieki niskiemu współczynnikowi lamba (0,019 W/mK) jest najcieńszą możliwą do zastosowania w murze trójwarstwowym lub fasadzie wentylowanej płytą termoizoalcyjną PIR;
  • Dzięki najwyższym standardom materiał jest odporny na odkształcenia;
  • Okładzina EurowallXentro odbija ciepło i jest odporna na negatywne oddziaływanie betonu;
  • Po obwodzie EurowallXentro opatrzone jest w zamek typu pióro-wpust uniemożliwiający powstawanie mostków termicznych;
  • EurowallXentro wykonany jest z odpornej na wilgoć pianki PIR i pokryte specjalną okładziną uniemożliwiającą absorpcję wody;
  • Wzór siatki na okładzinie zewnętrznej ułatwia poprawny montaż.

RECTICEL Izolacje

Podsumowując nasze rozważania, budowa domu energooszczędnego z wykorzystaniem produktów firmy RECTICEL Izolacje okazuje się bardziej realne nie tylko ze względu na zastosowanie sprawdzonych rozwiązań, lecz przede wszystkim dzięki oszczędnościom, jakie zauważymy od pierwszej chwili użytkowania naszej nieruchomości.

Proponowane rozwiązania pomagają szybciej i skuteczniej wybudować wymarzony dom, który służył nam będzie przez wiele lat, a koszty związane z jego eksploatacją pozostaną tylko „miłym” dodatkiem w formie niskich rachunków za energię.
Decydując się na własny dom należy pamiętać przede wszystkim o tym, że jego budowa trwa zaledwie kilka procent czasu, w którym będziemy w tym domu mieszkać. A zatem raz zainwestowane: czas, pieniądze i energia mają nam pozwolić na radość i spokój mieszkania przez długie lata!

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

4.9/5 - (46 votes)

Data publikacji: 18 marca, 2018

Autor:

4.9/5 - (46 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Robert Dymkowski
    czwartek, 3 maja, 2018

    Z uwagi na fizykę cieplną budowli (budynków) umieszczenie termoizolacji jak najbardziej po zewnętrznej stronie przegród (ścian, dachów) to rozwiązanie optymalne. Ale. Co z dyfuzją, czyli tzw. oddychaniem, tu: materiału termoizolacyjnego? Z naporem nadciśnienia pary wodnej i gazów? Bo płyty PUR/PIR są zamknięto-komórkowe, czyli nie “oddychają” na zewnątrz. Co z wilgocią?

  2. Kaja
    poniedziałek, 6 stycznia, 2020

    Prawdę mówiąc pierwsze słyszę o takich płytach. W ubiegłym roku ocieplałam budynek i brałam tylko pod uwagę różne rodzaje styropianu. Szkoda, że wtedy nie słyszałam o takich właśnie płytach PIR.

Podobne artykuły