Budownictwo drewniane

JAK JEST NAPRAWDĘ Z BUDOWNICTWEM PASYWNYM?

  1. BUDYNKI PASYWNE TO NIE PRZYKRY OBOWIĄZEK, MODA CZY WYMYSŁ EKOLOGÓW

Budownictwo pasywne to obecny stan wiedzy na temat fizyki budowli, materiałów, systemów grzewczo – chłodzących, wentylacyjnych rozwijanych skutecznie już od 25 lat. To zwyczajne obiekty zaprojektowane i wykonane wg określonych zasad, które przyniosą Ci ogromne korzyści w trakcie całej eksploatacji. Musisz wiedzieć, że ten standard nie przekreśla realizacji obiektów w oparciu o współczesne trendy w architekturze. Dla  zdrowia, najwyższego komfortu temperaturowego w budynku i jakości powietrza, niskich kosztów eksploatacji, zrealizuj lub zmodernizuj swój obiekt w oparciu o aktualną wiedzę. Budynki pasywne stają się standardem już jutro, a możesz je realizować za średnio ok. 10% więcej od standardu zgodnego z obowiązującym prawem budowlanym. To zwróci się wielokrotnie na wszystkich płaszczyznach. Będę o tym jeszcze szczegółowo pisał w kolejnych artykułach.

budownictwo pasywne prady i mity

  1. CHODZI O TWOJE ZDROWIE

Pamiętaj, w budynkach o różnym przeznaczeniu przebywasz 80% życia. Mieszkaj, ucz się, pracuj w zdrowych budynkach, w tym pozbawionych syndromu chorego budynku, o którego istnieniu w tzw. „tradycyjnym budownictwie” możesz nie zdawać sobie nawet sprawy (pleśnie i grzyby).  Zaufaj budownictwu pasywnemu, tu Ty i Twoje zdrowie jesteś najważniejsze.

 budownictwo pasywne prady i mity1budownictwo pasywne prady i mity2

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. ZAPEWNIJ NA ZAWSZE NAJWYŻSZY MOŻLIWY KOMFORT TEMPERATUROWY I JAKOŚCI POWIETRZA

To w jakich obiektach przebywasz ma wpływ na Twoje zdrowie, samopoczucie, efektywność pracy a pośrednio na pozostałe aspekty Twojego życia. Zmień to. Komfort jest wpisany w standard budownictwa pasywnego. Budynek pasywny można przyrównać do termosu. To ogromna zaleta tego rozwiązania, choć często funkcjonuje w rozumieniu inwestorów jako wada. Szczelne zamkniecie i dobre zaizolowanie Twojego budynku ma zagwarantować niewielką ilość energii, którą musisz dostarczyć, aby Twój obiekt ogrzać lub schłodzić, w wielu przypadkach Twój system jest tylko pozornie grzewczo – chłodzący. Jego zadaniem jest tylko podtrzymywać stałą temperaturę przez cały rok. Dzięki prawidłowo skonstruowanej powłoce Twoje straty są ograniczone do absolutnego minimum. O świeże powietrze w Twoim termosie nie musisz się martwić. W każdym budynku pasywnym jest centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Dzięki niej masz zawsze odpowiednią ilość higienicznie czystego powietrza.

  1. ZAOSZCZĘDZISZ/ ZAROBISZ

Budownictwo pasywne jest droższe w realizacji, ale gwarantuje ekstremalnie niskie koszty eksploatacji na zawsze. Brak problemów z fizyką budowli, odpowiednie rozwiązania gwarantują trwałość, spokój na lata oraz niezależność energetyczną. To również inwestycja, ze stałymi długoterminowymi zyskami w postaci oszczędności i wzrostu wartości. Nie stracisz – zarobisz. Weź to pod uwagę planując swoją inwestycję.

budownictwo pasywne prady i mity3

  1. BĄDŹ ŚWIADOMYM INWESTOREM/ ZOSTAŃ WYSPECJALIZOWANĄ FIRMĄ

Standard niskoenergetyczny i pasywny jest możliwy do realizacji w każdym budynku bez względu na przeznaczenie pod warunkiem, że wiesz jako to zrobić. Na prawie wszystkich budowach w Polsce można bardzo szybko dojść do bardzo prostego wniosku. Błędy, które zostały popełnione, nie wynikają z braku środków na budowę, a zabrakło na niej wiedzy i doświadczenia na temat aktualnych i zgodnych z fizyką budowli rozwiązań i materiałów.

arch. Kamil Wiśniewski – akredytowany trener i ekspert budownictwa pasywnego

5/5 - (23 votes)

Data publikacji: 26 września, 2018

Autor:

5/5 - (23 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Iwona1
    poniedziałek, 28 stycznia, 2019

    Budownictwo pasywne jest droższe,zgadza się ale o ile zdrowsze są takie domy i o ile bardziej ekonomiczne.Dom to inwestycja na całe zycie,a spędzamy w nim 80% czasu.Warto to wiedziec przed budową.

  2. Janinka
    poniedziałek, 8 kwietnia, 2019

    Budownictwo pasywne to strzał w dziesiątkę. Fakt, że te rozwiązania są drogie, ale po pewnym czasie się zwracają. Nie bez znaczenia jest też to, że chroni się w ten sposób środowisko.

Podobne artykuły