Poziomowanie łat bez klinów z wkrętami dystansowymi WKSS
Każdy dach, elewacja czy wewnętrzne ściany budynków muszą być równe przed położeniem danego pokrycia. W tym celu konieczne jest prawidłowe wypoziomowanie podłoża. W przypadku dachu do takiego poziomowania służą łaty. Jak robiono to do tej pory? Podkładki, kliny – to standardowe sposoby, praktyczne, ale czasochłonne. Dlatego Klimas Wkręt-met stworzył WKSS – wkręt, dzięki któremu wypoziomujesz swój dach szybko i łatwo.
Jak prawidłowo używać WKSS?
Niepodważalna zasada to wkręcenie WKSS do końca. Wkręt ma się całkowicie zagłębić w drewnie. Następnie, kiedy pojawi się konieczność podniesienia jednej z łat, wystarczy wkręt wykręcić na odpowiednią wysokość. W czasie tej czynności WKSS nie wykręca się z łaty, a podnosi ją do góry. Następnie możemy wyrównywać kolejne. To połączenie jest solidne i mocne, a na tak przygotowanej łacie możemy kłaść poszycie dachowe. Oczywiście jeżeli będzie konieczne wykręcenie każdego wkrętu z tej łaty, to dla pewności można włożyć wyrównujące podkładki dystansowe marki Klimas Wkręt-met, dostępne w różnych rozmiarach.
W tak prosty sposób możemy wyrównywać również inne powierzchnie, takie jak stelaż pod elewację zewnetrzną, czy powierzchnię ścian z płyt OSB.
Co robić, a czego nie?
Przede wszystkim ważne jest, by dobrze dobrać rozmiar wkrętu. Do wyboru mamy dziesięć długości: od 60 mm do 160 mm. Wkręt koniecznie trzeba wkręcić do samego końca, czyli zagłębienia łebka w powierzchni drewna, a przy wykręcaniu należy uważać, by dolny gwint pozostał w podłożu, wtedy wytrzymałość połączenia jest największa.
Wkręty dystansowe WKSS doskonale sprawdzą się zarówno podczas wykonywania nowych pokryć dachowych, jak również w przypadku remontów starych dachów, w których możliwe jest ponowne wykorzystanie elementów konstrukcji. O ile prawidłowo wykonana nowa konstrukcja, co do zasady, nie posiada nierówności lub wymaga jedynie drobnych korekt, tak w procesach renowacyjnych zastosowanie wkrętów dystansowych jest niezwykle pomocne.
Na czym polega sekret WKSS?
Przyjrzyjmy się budowie WKSS. Wkręt posiada podwójny gwint na szpicu, końcówkę frezującą oraz karby tnące, co sprawia, że z łatwością wchodzi w każdą strukturę drewna. Całość wykonana jest z najwyższej jakości stali. Istotą wkrętu jest specjalne użebrowanie pod łbem, zmieniające położenie danego elementu, dzięki któremu wkręt w całości zagłębia się w drewnie. Podczas poziomowania wykręcaniu ulega jedynie gwint, wykręcając się lekko z podłoża, gdy górna część pozostaje stabilnie zakotwiczona w elemencie. Wkręty poddane zostały licznym testom, by finalnie powstał produkt mocny i odporny na zmienne warunki atmosferyczne.
Podsumowując, z wkrętami WKSS marki Klimas Wkręt-met możesz budować szybciej i nowocześniej. Dzięki nim prace ciesielskie jeszcze nigdy nie były takie proste.
www.wkret-met.com
Komentarze