Sterowanie roletami WiFi – jak działają smart rolety?
Inteligentny dom to koncepcja określająca energooszczędne zarządzanie domem. Działanie poszczególnych elementów systemu jest możliwe z jednego urządzenia elektronicznego. Zazwyczaj jest to smartfon, na którym znajduje się zintegrowana aplikacja. W taki sposób można m.in. sterować roletami przez WiFi. Sprawdź, jak to robić!
Zdalne sterowanie roletami pozwala zaoszczędzić czas i usprawnić codzienne czynności. Odpowiednio zaprogramowane będą otwierać się i zamykać dokładnie wtedy, gdy będzie to potrzebne. W ten sposób regulacja rolet będzie sprowadzać się do regulacji godzin, w których mają pozostać otwarte oraz godzin zamknięcia. W każdej chwili możliwe jest wprowadzenie zmian, aby na bieżąco reagować na warunki atmosferyczne i inne czynniki.
Inteligentne rolety – cechy charakterystyczne
Automatyka do rolet to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą usprawnić sterowanie tymi osłonami. Do sterowania elektrycznego roletami wystarczy przycisk na ścianie i pilot. Jeszcze wygodniejsza jest opcja inteligentnych rolet. Centrala współpracująca z mobilną aplikacją umożliwia proste i szybkie kontrolowanie pracy silników rolet. Oprócz możliwości centralnego sterowania roletami WiFi można także w dowolnej chwili sprawdzić aktualny stan wszystkich elementów podpiętych do systemu.
Co ma na celu zdalne sterowanie roletami zewnętrznymi?
Przemyślany sposób zarządzania smart roletami umożliwia sprawne regulowanie temperatury w domu. Dzięki dobrze obranej strategii możesz być w stanie ograniczyć koszty ogrzewania i zachować komfort cieplny w Twoim domu. Tak, jak cały system smart home, również rolety WiFi pomagają zaoszczędzić czas i doskonale zorganizować rytm dnia. Ponadto inteligentne sterowanie roletami wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców domu, ponieważ rolety zewnętrzne zamykają się automatycznie, bez konieczności fizycznego sterowania. To pomaga zapobiec sytuacji, gdy zapomnisz zabezpieczyć na noc okna. W związku z tym także podczas nieobecności domowników rolety mogą się otwierać i zamykać, co poprawia bezpieczeństwo i daje potencjalnemu złodziejowi sygnał, że w domu może ktoś być.
Sterowanie rolet WiFi – jak to działa?
Zasada działania rolet sterowanych WiFi jest prosta. Silnik odpowiadający za ruch rolet jest aktywowany bezprzewodowo. Sygnał ze sterownika WiFi pozwala na zdalne sterowanie roletami z dowolnego miejsca. Aktywuje się go z poziomu aplikacji na smartfonie lub z udziałem asystenta głosowego. Taki system można rozbudować o kolejne urządzenia w domu, co wpłynie na poprawę komfortu życia domowników.
Jak ustawić sterowanie WiFi roletami?
Sterowanie do rolet jest bardzo intuicyjne. Nie powinno sprawiać trudności. Opiera się na używaniu przycisków na prostym urządzeniu sterującym. Rolety smart home najczęściej programuje się w taki sposób, aby o świcie otwierały się, a wieczorem zamykały. Konkretne godziny warto dopasować indywidualnie do rytmu dnia i zwyczajów domowników. Każdy sterownik do rolet umożliwia wprowadzanie zmian oraz bieżące otwieranie i zamykanie rolet z każdego miejsca. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. ustawić odsłanianie okien na nieco późniejszą godzinę w sobotę lub niedzielę. Ponadto można odmiennie ustawić godziny odsłaniania i zasłaniania w różnych pomieszczeniach. Sterowanie roletami w inteligentnym domu daje naprawdę wielkie możliwości idealnego dopasowania do trybu życia mieszkańców domu.
Jak zaprogramować smart home – rolety i centralny sterownik
Centralny sterownik rolet WiFi do sterowania pojedynczą roletą lub systemem rolet to dość proste urządzenie. Wystarczy go odpowiednio zaprogramować, aby nie musieć wciskać przełącznika znajdującego się na ścianie, jak to ma miejsce w sterowaniu roletami przewodowymi.
Rolety działające na WiFi dają niepowtarzalny komfort automatycznego zamykania i otwierania na podstawie ustalonego harmonogramu lub na bieżąco. To umożliwia idealne dopasowanie do aktywności i planu dnia domowników. Wygodna i intuicyjna obsługa oraz duża niezawodność to najważniejsze zalety płynące z tego sprytnego rozwiązania.
Komentarze