Na rynku

BUDMA 2016 – centrum inspiracji, wiedzy, biznesu

2-5 lutego 2016, Poznań – Inspiracje * Wiedza * Biznes


Ponad sześciuset wystawców, setki nowości produktowych, rynkowe premiery, szereg merytorycznych spotkań, designerskie perły producentów materiałów budowlanych, spotkania ze światowej sławy architektami, mistrzowskie pokazy i prezentacje technik montażowych – tak, w ogromnym skrócie, prezentować się będzie 25-ta edycja najbardziej rozpoznawalnych targów w branży budowlanej – Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 (2-5 lutego). Przyjrzyjmy się zatem, co czeka nas w Poznaniu już w lutym.

Targi INSPIRACJI

Nowości rynkowe to zawsze dobry pomysł, by odwiedzić targi – to tutaj zobaczymy najnowsze propozycje wielu producentów i dystrybutorów w jednym miejscu, wśród których warto zwrócić uwagę na szczególne pozycje. W ramach organizowanego po raz drugi programu Klub Premier BUDMA, w Poznaniu zobaczymy absolutne rynkowe premiery, produkty, które na rynku dostępne będą dopiero po BUDMIE, w tym nowości takich marek jak Blachy Pruszyński, BudMat, MOL, Novoferm, Pol-Skone, Renson czy Raiko.

Warto również zwrócić uwagę na Złotych Medalistów MTP – produkty najwyżej ocenione przez eksperckie jury, które wyboru dokonało na podstawie ich innowacyjności i wysokiej jakości. Podczas targów BUDMA 2016 poznamy aż 23 laureatów tego prestiżowego konkursu.

W ramach projektu Strada di Architettura zobaczymy designerskie perły producentów. Te produkty, spełniające wymagania najwyższych obecnie obowiązujących standardów, charakteryzują się także niezwykłym, wręcz unikatowym designem. Zobaczymy je na specjalnej wyspie produktowej w pobliżu szczególnego miejsca spotkań architektów na BUDMIE – Forum INSPIRACJE.

Gratką, zwłaszcza dla architektów i projektantów, będą z pewnością spotkania ze światowej sławy architektami. Podczas Forum Architektury, organizowanym przez MTP oraz Izbę Architektów RP, będziemy mieli okazję wziąć udział w wykładzie The House as the City izraelskiego architekta polskiego pochodzenia – Zvi Heckera. Niemniej interesująco zapowiada się spotkanie z Robertem Koniecznym – niezwykle utalentowanym, jednym z najbardziej nagradzanych architektów tak zwanego młodego pokolenia, a także Tomaszem Koniorem – laureatem ponad 30 nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. O designerskich inspiracjach i niestandardowych rozwiązaniach dowiemy się również podczas spotkania z Justyną Swat, która w ramach targów KOMINKI, zaprezentuje inspiracje „wychodzące poza ramy” standardowego myślenia o kominkach.

Targi WIEDZY

Spotkania biznesowe, nawiązywanie nowych kontaktów należą do najważniejszych funkcji targów. Niemniej istotnym punktem jest możliwość zdobycia wielu cennych informacji i wiedzy na temat zmian, chociażby w prawie budowlanym, czy też najbardziej efektywnego sposobu montażu, na przykład okna. Cztery targowe dni w Poznaniu „wyposażą” nas kompleksowo w niezbędną wiedzę. W programie zaplanowana jest bowiem duża liczba spotkań merytorycznych z autorytetami branży budowlanej. Do najważniejszych należą Dni Inżyniera Budownictwa, podczas których omawiane będą między innymi aktualne zmiany w przepisach czy też wymaganiach w zakresie energooszczędności w budownictwie. Tematyka energooszczędności zostanie rozwinięta podczas VII Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego, gdzie poruszone zostaną między innymi takie aspekty jak ekologiczne budownictwo drewniane w standardzie pasywnym, ekonomiczne korzyści budynków pasywnych, czy także rewitalizacja istniejących budynków do standardu pasywnego.

Dobre praktyki montażu okien, drzwi, bram i osłon z wykorzystaniem nowoczesnych technik montażowych, mocowań oraz narzędzi zostaną zaprezentowane w ramach interaktywnego pokazu Monteriada, organizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Interesująco zapowiadają się zmagania młodych dekarzy i parkieciarzy o tytuł Mistrza Polski. W obu przypadkach zwycięstwo oznacza nie tylko zaszczytny tytuł, ale również udział w międzynarodowych zawodach – młodzi dekarze reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Świata, z kolei parkieciarze zaprezentują swoje umiejętności podczas Mistrzostw Europy. Podczas BUDMY poznamy także nowego Mistrza Polski montażu wykładzin i podziwiać będziemy nieprzeciętne umiejętności płytkarzy, którzy wezmą udział w pokazie nowoczesnych technik montażu okładzin ceramicznych.

Targi BIZNESU

Szeroka oferta producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych w jednym miejscu i czasie to znakomita okazja do zdobycia nowych kontaktów biznesowych i negocjowania atrakcyjnych warunków cenowych. Niemniej ważny jest także bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm, dzięki któremu można nawiązać długofalowe, znakomite relacje biznesowe. W końcu symboliczny uścisk dłoni często ma tak duże znaczenie w biznesie jak postawienie parafki na kontrakcie. Handlowcom dedykowany jest zwłaszcza pierwszy dzień targów: Dzień Dystrybutora.

Międzynarodowy handel podczas BUDMY zapewni trzecia odsłona programu Hosted Buyers, dzięki któremu w Poznaniu pojawią się przedstawiciele sieci zakupowych i dystrybucyjnych z takich krajów jak Algieria, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Francja, Kazachstan, Malta, Mołdawia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania oraz Włochy.

To jedynie wybrane elementy z szerokiego programu targów BUDMA.
Więcej na: www.budma.pl

4.7/5 - (4 votes)

Data publikacji: 23 grudnia, 2015

Autor:

4.7/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły