BUDMA 2022. Budownictwo gotowe do spotkań!
Już ponad 300 wystawców zadeklarowało udział w przyszłorocznych targach budownictwa i architektury BUDMA. Powrót po „krótkiej przerwie” zapowiada się znakomicie – w Poznaniu będziemy mogli liczyć na prezentację kilkuset nowości i premier rynkowych, a spora część wystawców targów ubiega się także o przyznanie dla ich produktów prestiżowej nagrody Złotego Medalu targów BUDMA.
Zaplanowana na 1 – 4 lutego 30 edycja targów BUDMA nabiera rozpędu. Na co możemy liczyć w Poznaniu? „Spodziewamy się udziału około 600 firm z szeroko pojętego zakresu budownictwa. Targi tradycyjnie ułożone będą według tematycznych salonów. Zobaczymy silne reprezentacje firm z branży stolarki otworowej, dachów, ścian, stropów, posadzek, systemów wykończeniowych, rusztowań i szalunków, narzędzi i sprzętu pomocniczego, prefabrykacji czy także architektury miejskiej i rozwiązań smart home oraz smart city.” – mówi Dariusz Muślewski, dyrektor targów BUDMA – „Początek roku to idealny czas na premiery rynkowe, wdrożenie nowych systemów czy rozwiązań czy zaobserwowania najnowszych trendów oraz „dotknięcia” innowacyjnych technologii i produktów. Według zapowiedzi naszych wystawców zobaczymy ich w Poznaniu aż kilkaset! Najważniejsze jest jednak to, że cała branża budowlana jest gotowa do spotkań, a na te już dzisiaj serdecznie zapraszam!” – podkreśla.
Najlepsze praktyki
Targi to nie tylko możliwość bezpośredniego nawiązania relacji biznesowych na stoisku wystawcy, ale także szereg wydarzeń towarzyszących, które odbywają się na kilku płaszczyznach. Prawidłowe techniki montażu stolarki otworowej i najbardziej dopasowanych do tego zadania narzędzi zobaczymy w ramach akcji Dobry Montaż, Pokazy Sztuki Dekarskiej w tzw. pawilonie dachowym (pawilon nr 6 – przyp. red.) czy Strefa Podłóg i Warsztatów Parkieciarskich, na których zobaczymy najlepszych fachowców prezentujących właściwe, najnowsze rozwiązania techniczne w swoich branżach. Niezwykle ciekawie zapowiada się Strefa Testów organizowana przy współpracy z Grupą Prace Wykończeniowe. Tutaj, oprócz pokazów niezwykłych umiejętności Ambasadorów Grupy – znakomitych fachowców – będziemy mogli liczyć na szereg dodatkowych atrakcji, a także spotkać niecodziennych gości. Planowana jest także strefa pokazowa dla operatorów maszyn budowlanych w ramach odbywających się w tym samym czasie targów INTERMASZ/INFRATEC.
Poznaj, rozmawiaj, rozwijaj!
BUDMA obfitować będzie również w spotkania, których cele to podzielenie się wiedzą teoretyczną i zainicjowanie debaty o wyzwaniach ważnych dla budownictwa. Dzień przed rozpoczęciem targów, 31 stycznia, wystartuje dwudniowy Kongres Budownictwa Polskiego. W niezwykłej scenerii Sali Ziemi w obiekcie Poznań Congress Center spotkają się przedstawiciele sektora budownictwa i branż towarzyszących. Wydarzenie obejmie cykl debat, wykładów i obrad z udziałem liderów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów oraz przedstawicieli sektora finansów, ubezpieczeń i administracji państwowej, mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne naszego kraju. „Dwa dni, pięć bloków tematycznych, kilkanaście debat z udziałem przedsiębiorców, top managerów, przedstawicieli świata nauki i administracji rządowej. Przedstawimy nie tylko największe problemy sektora budownictwa, ale także strategie współpracy, racjonalne rozwiązania i kierunki, które pozwolą nam na rzetelną realizację kontraktów. A to wszystko na bazie przepisów regulujących prawa i obowiązki strony zamawiającej i wykonawczej” – mówi Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, organizatora Kongresu Budownictwa Polskiego. Poza sesjami obszarowymi odbędą się spotkania w formie okrągłych stołów, poświęcone kluczowym problemom branży budowlanej, tj. waloryzacji, zagrożeniu kumulacji robót budowlanych, nadzwyczajnym wzrostom cen materiałów budowlanych, kryzysowi na rynku pracy czy ograniczeniu finansowania inwestycji. Kluczową platformą dyskusji będzie Polski Pentagon Budowlany integrujący w osiąganiu konsensusu przedstawicieli rządu, samorządu, wykonawców, banków i ubezpieczycieli.
Forum Designu i Architektury D&A od 2-3 lutego będzie skupiało projektantów, uczniów i studentów kierunków architektonicznych, designerów i producentów poszukujących nowych trendów wokół innowacyjnych rozwiązań w obszarze szeroko pojętego projektowania przestrzeni. Swoje najlepsze i najciekawsze projekty zaprezentuje kilkadziesiąt biur projektowych w ramach przestrzeni 1m/ARCH, z kolei młodzi adepci sztuki architektury zachwycą nas innym spojrzeniem na architekturę ramach konkursu Szkice Architektoniczne: Stare po nowemu – rysunków wykonanych metodą tradycyjną. Spotkamy się także z wybitnymi przedstawicielami środowiska architektonicznego, którzy wezmą udział w debacie pt. OdNowa: spojrzenie na budynek, dzielnicę, miasto.
Musisz tam być
BUDMA to największe targi budowlane w Europie środkowowschodniej, znana i rozpoznawalna marka. Każda edycja przyciąga uwagę całego sektora budownictwa. Profesjonaliści, zarówno praktycy jak i teoretycy, nie pozwalają sobie na pominięcie tego ważnego wydarzenia, które inspiruje i motywuje do rozwoju. W lutym zobaczymy także prezentację maszyn i sprzętu pomocniczego na placu budowy w ramach targów INTERMASZ, materiałów i technologii dla budownictwa infrastrukturalnego – INFRATEC oraz nowe i ekologiczne rozwiązania branży kominkowej w ramach targów KOMINKI.
Bilety na targi są już dostępne on-line: tobilet.pl. Warto już dzisiaj zaplanować swój udział w BUDMIE.
www.budma.pl || www.kongresbudownictwa.eu || www.forumdia.pl
BUDMA: 1-4 lutego 2022, Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Komentarze