ECS – Program obliczeniowy EuroTec
ECS firmy Eurotec jest oprogramowaniem wspomagającym prace związane ze wstępnym projektowaniem połączeń z uwzględnieniem techniki zamocowań EuroTec. Oprócz bogatych możliwości funkcjonalnych programu na uwagę zasługuje przyjazny interfejs użytkownika, a także łatwa i intuicyjna obsługa.
Program obliczeniowy ECS jest prosty w instalacji a jego użytkowanie odbywa się w języku polskim. Główne działy są podzielone na elementy składowe, zatem mamy pewność jaki element konstrukcyjny jest wymiarowany. Warto zwrócić uwagę na intuicyjne wprowadzenie danych umożliwiające edycję obciążeń i wytrzymałości. Program ma dużą bazę danych materiałów izolacyjnych, a także drewna i rodzaju betonu. W sposób automatyczny dobierane są wkręty i śruby łącznie z ich parametrami w postaci średnicy, długości oraz ilości dla danego zadania uwzględniając konkretne zastosowanie. Program działa zgodnie z normami europejskimi dotyczącymi oceny technicznej i europejskich standardów, takimi jak EN 1995 (Eurokod).
W efekcie procesu projektowania powstaje raport zawierający dane do projektu wraz z wytycznymi do wykonywania zadania. Raport zawiera również rysunek elementu podstawowego ze strefami i wymiarami do przyjęcia rozstawu łączników.
Funkcjonalność
Program obliczeniowy ECS wykonuje statyczne wstępne projektowanie połączeń dla produktów EuroTec. Zawiera szereg narzędzi do różnych typowych aplikacji zarówno w konstrukcjach drewnianych jak i betonie. Projektować można wiele rodzajów połączeń takich jak chociażby połączenia belki głównej i drugorzędnej (pełnogwintowe wkręty KonstruX lub łącznik ukryty Magnus), wzmocnienia drewna (pełnogwintowe wkręty KonstruX) oraz montaż: izolacji nakrokwiowej (wkręty z gwintem częściowym Paneltwistec lub Topduo), izolacji i fasady na konstrukcji drewnianej (wkręty z gwintem częściowym Paneltwistec lub Topduo), do betonu (wkręty do betonu Rock, kotwa rozprężna) oraz połączenie drewnobeton i wzmocnienie stropu.
Stosowane techniki połączeń
Jak już wiemy program obliczeniowy ECS wykorzystuje podstawową ofertę EuroTec. Np. wkręt dachowy Topduo znajduje zastosowanie w konstrukcjach drewnianych dla każdego systemu izolacji nakrokwiowej. Ze względu na duży opór wyciągania wkręt dachowy Topduo jest bardzo często stosowany w wielu innych konstrukcjach drewnianych. W zależności od potrzeb dobiera się łeb talerzykowy lub walcowy.
Przy połączeniach dźwigarów wykorzystywany jest aluminiowy łącznik wieszakowy Magnus. Umożliwia on kompletne prefabrykowanie konstrukcji zdecydowanie skracając czas montażu na budowie. Z kolei wkręt z gwintem na całej długości KonstruX pozwala na wykonywanie różnych typów połączeń nośnych w konstrukcjach z drewna. Stąd też jego zastosowanie obejmuje budownictwo drewniane i stolarstwo, a także konstrukcje: szkieletowe, hal, elementów drewnianych oraz renowacje stropów z belek drewnianych itp.
Jako najważniejszą zaletę programu ECS należy wymienić wstępne wyznaczenie wymiarów połączeń dźwigarów głównych/pomocniczych, zdwojenia belek oraz wzmocnienia podpór. Oprócz tego jest możliwe opracowanie danych pomocniczych do montażu systemów izolacji nakrokwiowej z wkrętami PanelTwistec lub TopDuo.
Doradca Techniczny:
+48 609 444 170
E.u.r.o.Tec GmbH
Unter dem Hofe 5
58099 Hagen tel. +49 2331 – 6245-0
Zapytanie w języku polskim mogą Państwo kierować na adres: info@eurotec.team
Taki innowacyjny program z pewnością zostanie wykorzystany aby konstrukcja drewniana dachu mojego domu mogła opierać się na ofercie EuroTec.Mam nadzieję,że program ECS w pełni się sprawdzi w przypadku mojego domu,a dom dzięki temu będzie wyglądał dobrze i był praktyczny.