Na rynku

Galeco łamie stereotypy w branży rynnowo-dachowej

Istnieją branże, które są tradycyjnie kojarzone z mężczyznami, a branża dachowa jest jednym z przykładów. Jednakże obecnie coraz więcej kobiet decyduje się na pracę w tej dziedzinie, co przeczy powszechnym stereotypom i pokazuje, że kobiety równie dobrze radzą sobie w tym zawodzie jak mężczyźni.

W branży dekarskiej istnieje miejsce dla kobiecej energii. Kompetencje, doświadczenie i wiedza techniczna nie są tylko domeną mężczyzn.

Na dachu

– Młodym kobietom, które rozważają karierę w branży dekarskiej, radzę nie bać się wyzwań – mówi Anita Koniecko, pasjonatka dekarstwa. – Warto inwestować w edukację, zdobywać doświadczenie praktyczne i śmiało eksponować swoje umiejętności – dodaje.

Anita wie, o czym mówi, ponieważ sama podjęła wyzwanie w tej branży, rozpoczynając pracę jako kierownik hurtowni dachowej oraz specjalista ds. sprzedaży. Aby przekuć wiedzę na praktykę, podejmuje wyzwania i wchodzi na dachy zaprzyjaźnionych dekarzy, pracując równorzędnie z resztą ekipy. W obliczu stereotypów płciowych w branży, jej strategią jest publiczne eksponowanie swoich osiągnięć, aby udowodnić, że kobiety są równie kompetentne jak mężczyźni. Anita pragnie zmiany obrazu kobiet w dziedzinie dekarstwa i chce, aby kobiety nie bały się budować swojej ścieżki kariery w tym obszarze.

Katarzyna Korbut.

Dba o to także jej koleżanka po fachu. – Od małego bliżej mi było do pomagania tacie na dachu niż mamie w kuchni – mówi Kinga Kopecka. – Na początku pracowałam w korporacji, ale po jakimś czasie taka praca mnie znużyła. Chciałam spróbować swoich sił na dachu, w towarzystwie taty i młodszego brata. Dziś uczy mnie mój młodszy brat, bo ma znacznie większe doświadczenie, ale praca dekarza daje mi ogromną satysfakcję. Lubię widzieć jej efekty – dodaje.

Zarządzanie produkcją

Podobnie jak Anita, Katarzyna Korbut jest kierownikiem produkcji rynien PVC w fabryce Galeco. Praca w przetwórstwie tworzyw sztucznych otwiera wiele możliwości poszerzania wiedzy technologicznej, współpracy z doświadczonymi ludźmi oraz uczestnictwa w wydarzeniach branżowych. Katarzyna ceni nowe wyzwania i unika monotonii, która często towarzyszy zarządzaniu obszarem produkcyjnym. Podkreśla, że wybierając kierunek kształcenia, kierowała się takimi aspektami i sukcesywnie dążyła do objęcia stanowiska kierowniczego.

Jak sama podkreśla, kobiety w tej branży są niestety wciąż rzadkością, ale w przypadku Galeco istnieje duża otwartość na stwarzanie kobietom szansy na wykazanie się na stanowiskach technicznych. To pokazuje, że płeć nie ma znaczenia, a najważniejsze są predyspozycje, umiejętności i chęć realizacji postawionych celów.

System rynnowy PVC2.
System rynnowy PVC2.

Praca na produkcji

Oprócz stanowisk kierowniczych w branży dachowej, kobiety również odgrywają istotną rolę w produkcji. Dzięki dobrej organizacji i cierpliwości, udowadniają, że doskonale sprawdzają się także przy pracy na linii produkcyjnej. Jedną z takich kobiet jest Maria Kowalska, pracująca w fabryce Galeco. Maria uważa, że obecność kobiet mobilizuje mężczyzn do utrzymania większego porządku i dokładności, co przekłada się na lepszą jakość produktów oraz przyjemniejszą atmosferę w zespole.

Marię do podjęcia pracy w branży dekarskiej skłoniła praca zmianowa, która ułatwiła jej opiekę nad dziećmi. Galeco stara się spełniać potrzeby kobiet, umożliwiając im pogodzenie kariery zawodowej z macierzyństwem. “Dzięki temu moja trójka dzieci miała dobrze zorganizowany czas i życie rodzinne” – podkreśla.

Jak widać, kobiety doskonale radzą sobie nawet w sektorach, gdzie zazwyczaj dominują mężczyźni. Branża dachowa stanowi tego doskonały przykład.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 20 czerwca, 2024

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły