Szybszy montaż domów prefabrykowanych z wkrętami Klimas Wkręt-met
Nawet o 40% szybszy czas wkręcania to zasługa wkrętów do drewna Klimas Wkręt-met z nową końcówką frezującą. Stanowią one szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku budowy domów prefabrykowanych, których jedną z przewag nad tradycyjnym budownictwem murowanym jest właśnie czas powstawania.
Kilka miesięcy – tyle zajmuje cały proces budowy domu prefabrykowanego. Konstrukcje tego typu powstają naprawdę szybko i sprawnie, co szczególnie cieszy oko inwestora, który zdecydował się na budowę domu na całe życie. Domy drewniane mają tę przewagę, że są zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Na pierwszy parametr wpływa wykorzystanie odnawialnego budulca, jakim jest drewno oraz niska emisyjność CO2, którą zapewnia odpowiednie wykonanie ocieplenia.
Konstrukcja szybsza niż inne
Krótki czas powstawania tego typu budynku jest ogromnym atutem domów prefabrykowanych. Konstrukcje takie dostarczane są na plac budowy w pełni złożone, często z zamontowaną już stolarką otworową oraz zewnętrzną izolacją budynku. Trzeba jednak połączyć je – zgodnie z projektem budowlanym – w całość, w czym doskonale sprawdzają się długie wkręty ciesielskie WKCP i WKCS Klimas Wkręt-met. Wkręty do drewna zapewniają mocne połączenie i sztywność konstrukcji. Tam, gdzie ważne jest dodatkowe wzmocnienie konstrukcji, warto zastosować wkręty ciesielskie z pełnym gwintowaniem WKCF i WKFS, które dodatkowo zabezpieczają ją przed pęka niem. Wzmocnienia w podcięciach belek mają w tym przypadku szczególne znaczenie – za sprawą eliminacji ryzyka pęknięć, stanowią o bezpieczeństwie całego domu. Wkręty ciesielskie do domów drewnianych są stosowane również w montażu ścian, wykonanych z ażurowych konstrukcji drewnianych.
Lepsze „łapanie” drewna to sprawna budowa
Inwestorom zwykle zależy na czasie, zwłaszcza w przypadku tak kapryśnej aury, z jaką trzeba się mierzyć w Polsce. A zatem, aby prace budowlane i montażowe można było przeprowadzać jeszcze sprawniej, Klimas Wkręt-met udoskonalił swoje wkręty do drewna. W przypadku domów prefabrykowanych taka innowacja jest szczególnie istotna, ponieważ znacząco ułatwia prace konstrukcyjne i skraca czas ich trwania.
Nowa wersja wkrętów ciesielskich z łbem podkładkowym i stożkowym wyposażona została w końcówkę frezującą, dzięki czemu wkręcanie przy mniejszym nacisku (o 20%) jest zdecydowanie szybsze.
– W badaniach prowadzonych przed wdrożeniem produktu potwierdziliśmy, że nowy kształt końcówki wkrętu powoduje zmniejszenie czasu wkręcania nawet o 40% przy tym samym obciążeniu. Wielkość oszczędności uzależniona jest od rodzaju połączenia i zastosowanego drewna – mówi Artur Michalak, product manager Klimas Wkręt-met.
Takie ulepszone parametry wkrętów udało się uzyskać dzięki dodatkowym zwojom gwintu na szpicu. Ten tzw. podwójny gwint pozwala na szybsze „złapanie” drewna, a specjalnie ukształtowana końcówka frezująca umożliwia aplikację wkrętu bez wstępnego nawiercania, nawet w przypadku wkrętów o większej średnicy. Dodatkowe karby tnące, odpowiedzialne za przecinanie włókien, w połączeniu z nową końcówka frezującą, redukują opór, a tym samym znacząco przyspieszają proces wkręcania.
Badania i rozwój
Wkręty ciesielskie WKCP, WKCS oraz KMWHT, podobnie jak cały asortyment Klimas Wkręt-met, zostały zaprojektowane oraz wytworzone w polskich zakładach produkcyjnych firmy. Wszystkie zostały poddane specjalistycznym badaniom i testom weryfikującym parametry wytrzymałościowe, jakość powłok ochronnych, szybkość i łatwość wkręcania oraz bezpieczeństwo połączeń.
Komentarze