Wkręty do drewna z nową końcówką frezującą
Wkręty do drewna Klimas Wkręt-met to grupa produktów, które charakteryzują się wyjątkowym rozwiązaniem w postaci nowej końcówki frezującej. Teraz montaż może być szybszy nawet do 40%. Nowe rozwiązanie przyśpiesza „złapanie” drewna oraz powoduje mniejszy opór podczas wkręcania.
Wkręty przeznaczone są do łączenia konstrukcji drewnianych, idealnie sprawdzają się przy budowie więźby dachowej, szkieletów konstrukcyjnych budynku, łączeniu belek drewnianych oraz podczas budowy altany ogrodowej czy pergoli. Klimas Wkręt-met oferuje szeroki asortyment zamocowań dedykowanych dekarzom i cieślom. Produkty te podlegają stałym badaniom i testom, których celem jest ciągłe udoskonalanie oferowanych wyrobów. Technologiczne modyfikacje wpływają na podnoszenie standardów oraz zwiększają ergonomię pracy. Jednym z nowych rozwiązań jest autorska końcówka frezująca, w którą zostały wyposażone wkręty ciesielskie.
Szybkie i łatwe wkręcanie
Wkręty do drewna z nową końcówką frezującą to rozwiązanie opracowane przez ekspertów Klimas Wkręt-met, które odpowiada na określone potrzeby wykonawców. W badaniach prowadzonych przed wdrożeniem produktu potwierdzono, że nowy kształt końcówki wkręta redukuje czas wkręcania nawet o 40%, przy tym samym obciążeniu. Dodatkowy podwójny gwint na szpicu ułatwia „złapanie” drewna w pierwszym etapie wkręcania. Docenią tą cechę wszyscy, którzy próbowali połączyć elementy w trudno dostępnych miejscach lub na przykład nad głową. Teraz wystarczy przyłożyć nowy szpic do drewna, docisnąć i lekko przekręcić, a wkręt pozostanie w podłożu.
KOŃCÓWKA FREZUJĄCA
Specjalny kształt końcówki frezującej, to o 20% mniejszy opór podczas wkręcania, który wydłuża czas eksploatacji baterii oraz samych narzędzi.
PODWÓJNY GWINT
Dodatkowe zwoje na szpicu ułatwiają wkręcanie – pozwalają na szybsze „złapanie” drewna przy mniejszej sile docisku.
KARBY TNĄCE
Specjalne karby tnące na gwincie przecinają włókna struktury drewna podczas wkręcania.
POWŁOKA WOSKOWA
Dzięki specjalnej powłoce woskowej znacząco zmniejszyła się wartość momentu wkręcania. Dzięki temu montaż jest szybszy i łatwiejszy. Wydłuża to również czas pracy narzędzi zasilanych akumulatorem.
Specjalny kształt końcówki frezującej swobodnie przebija się przez włókna drewna. Tą funkcjonalność zapewniają dodatkowe karby tnące, które przecinają włókna drewna, dzięki czemu aplikacja wkrętu może odbywać się bez wstępnego nawiercania, nawet w przypadku wkrętów o większej średnicy. Mniejszy o 20% opór podczas wkręcania to z jednej strony szybszy czas pracy, z drugiej mniejsze zużycie baterii w przypadku zastosowania wkrętarek akumulatorowych, co ostatecznie przekłada się na skuteczność i czas pracy. Na to w jaki sposób wkręt wchodzi w drewno ma również wpływ specjalna powłoka woskowa, znacząco zmniejszająca wartość momentu wkręcania.
Sposób montażu
Przed rozpoczęciem montażu należy dobrać odpowiednią długość wkrętów w zależności od grubości mocowanych elementów i minimalnej głębokości zakotwienia. Łączone elementy drewniane powinny być pozbawione wad (sęków, pęknięć, zabarwień, wad budowy i kształtów, uszkodzeń mechanicznych), gdyż zmniejsza to ich wytrzymałość.
Montaż wkrętów ciesielskich powinien być prowadzony przy użyciu wkrętarki oraz odpowiedniej końcówki do gniazda typu TX. Wkręty należy wkręcać bezpośrednio do podłoża drewnianego bez wcześniejszego nawiercania otworów.
Komentarze