Maszyny Klaas dla instalatorów fotowoltaiki
Kończący się rok 2019 przyniósł trudny do przeoczenia dla Lift-Polska Sp. z o.o. wzrost zainteresowania sektora fotowoltaiki maszynami Klaas. Tendencja ta nie jest zaskoczeniem, gdy bierzemy pod uwagę wprowadzone w tym roku przez polski rząd korzystne rozwiązania legislacyjne związane z tym sektorem. Te ostatnie, choć wyraźnie spóźnione w stosunku do innych krajów UE, przyszły w pakiecie kompletnym, składającym się z noweli ustawy o OZE, programie „Mój Prąd” oferującym dopłaty do 5000 PLN oraz możliwości uzyskania ulg podatkowych dla inwestorów prywatnych. Nie powinien dziwić więc fakt, że wobec tak korzystnych zmian legislacyjnych, wprowadzonych dosłownie z dnia na dzień, szeroko rozumiana fotowoltaika jest obecnie jednym z „najgorętszych” tematów w polskim biznesie budowlanym.
Dach plus fotowoltaika, czyli oferta kompletna
Nie jest tajemnicą, że małe i średnie instalacje fotowoltaiczne są najczęściej lokalizowane na dachach budynków, a ich montaż wymaga z reguły ingerencji w pokrycie dachu. Oczywiście, o ile za ich wykonawstwo, jak i samą jakość wykonania danej instalacji odpowiada firma ją montująca, o tyle dosyć sporna staje się wówczas sytuacja z ewentualną gwarancją udzieloną przez firmę wykonującą dach. W naszej opinii z chwilą montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu objętym gwarancją, ze względu na ingerencję w wykonane dzieło gwarancja na dach zostaje przez inwestora utracona. Dlatego obserwujemy i uważamy za bardzo słuszny kierunek obierany przez część firm ciesielsko-dekarskich, które to swoją ofertę coraz częściej poszerzają właśnie o montaż instalacji fotowoltaicznych. W dobie paneli fotowoltaicznych opartych o system plug-and-play, firma taka dodatkowo potrzebuje jedynie nabyć podstawową wiedzę z zakresu skalowania wielkości instalacji oraz pozyskać kilkugodziną usługę przyłączeniową wykwalifikowanego elektryka, aby móc profesjonalnie wykonać kompletne dzieło dachu wraz z instalacją fotowoltaiczną i tym samym zapewnić klientom gwarancję na wykonany przez siebie dach.
Klaas z sektorem fotowoltaiki od lat
Klaas w swojej ofercie posiada kilkanaście produktów, które zdecydowanie przyspieszą pracę i pozwolą na profesjonalny i bezpieczny montaż instalacji fotowoltaicznych. Dla mniejszych firm bardzo ciekawym rozwiązaniem jest Klaas Toplight 21 napędzana w zależności od wyboru klienta silnikiem spalinowym Honda lub silnikiem elektrycznym 230 V. Model tej windy może udźwignąć ciężar paneli fotowoltaicznych oraz elementów konstrukcyjnych instalacji do 200 kg na wysokość 21 m. Dla firm, które wykonują większę instalacje lub instalacje w trudniej dostępnych lokalizacjach polecamy nasze żurawie wyposażone w dwufunkcyjne widły fotowoltaiczne, które są w stanie jednorazowo unieść ciężar 1000 kg zgodnie z wykresem zakresu pracy dla danego żurawia. W sytuacjach, gdy zasięg jest priorytetem, nasi klienci mogą zdecydować się na zastosowanie jednego z oferowanych przez nas systemu przyssawek CLAD-BOY lub CLAD-TEC.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z paletą maszyn i rozwiązań oferowanych przez Klaas na targach Budma 2020. Stoisko firmy Lift-Polska Sp. z o.o., oznaczone nr 46, mieścić się będzie w pawilonie 6.
Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl
Obserwuję budowę kilku domów w mojej okolicy i tam gdzie instalowane są panele rzeczywiście pojawiły się podobne windy z panelami. Być może były to windy f-my Klaas. Natomiast niewątpliwie przyśpiesza to montaż solarów na dachu. Teraz w dobie zachęt ekonomicznych taki widok będzie częstszy.
Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna wśród zwykłych obywateli i warto wyjść temu na przeciw kupując maszyny Klaas aby sprawniej montować systemy fotowoltaiczne.Takie sprawdzone i nowoczesne rozwiązania maszyn i urządzeń oferowanych przez Klaas daje gwarancję sprawnej i bezpiecznej pracy na wysokości,a to u fachowców się liczy.
LOL ???? Sponsorowane komentarze. A ja napiszę tak. Akurat instaluję fotowoltaikę i jak bym użył cudownych wideł na panele, ktore wyglądają jak przegródki na talerze w zmywarce to bym prawdopodobnie uszkodził panele z tyłu gdzie gdy ten pręt wbiłby się albo porysował tylną ściankę panela to by go prawdopodobnie uszkodził. Na temat samych dziwigów nie wypowiadam się nie miałem okazji do używania.